بهترین روش برای تمیز کردن سطوح شیشه ای با پاک کننده خانگی

 شلنگ را کنار بگذارید.می توانید اقدام به خرید بطری های پاششی نموده و هر بار که مواد پاک کننده تمام شد به جای خرید یک بطری جدید ، دوباره از همان بطری اسپری استفاده کنید. علاوه بر استفاده بهینه از این بطری ها ؛ به دلیل کمتر شدن دفع بطری ها به محیط زیست نیز می توانید کمک کنید .

پاک کردن شیشه با سرکه

مواد لازم

1 سرکه سفید

1 قسمت آب

1بطری اسپری

بطری اسپری را با سرکه و آب با قطعات مساوی پر کنید. سپس به عنوان تمیزکننده از آن استفاده کنید. اگر یک محلول معطررا ترجیح می دهید ، می توانید سرکه را معطر کنید.

فواید سرکه به عنوان پاک کننده شیشه 

جدای بر صرفه جویی در هزینه از هیچ نوع مواد شیمیایی در آن بکار نرفته است همچنین به طور موثری اثر انگشت و سایر دستگاه های تمیز کننده پنجره را از بین می برد و رگه هایی باقی نمی ماند.

پاک کننده شیشه سرکه و الکل

این تمیز کننده به سرعت تبخیر می شود ، بنابراین اثری از لکه نمی ماند و در عین حال ارزان است واین در حالی است که اکثر شیشه پاک کن های تجاری نیز حاوی الکل می باشد .

مواد لازم

1 فنجان الکل

1 فنجان آب

1 قاشق غذاخوری سرکه

بطری اسپری پاششی

یک فنجان الکل ، یک فنجان آب و یک قاشق غذاخوری سرکه استفاده کنید. بطری اسپری را پر کرده و به عنوان پاک کننده شیشه ای استفاده کنید. در یک کابینت خنک و دور از هر منبع گرما نگهداری کنید زیرا الکل مخلوطی قابل اشتعال است.

برای تمیز کردن شیشه به جای حوله های کاغذی یا دستمال از رومه استفاده کنید.

هشدارها و موارد احتیاط

محتوای بطری های تمیز کننده خود را به وضوح با حروف بزرگ برچسب بزنید. پاک کننده شیشه الکل و پاک کننده شیشه سرکه ؛ برچسب های خوبی هستند.

همچنین بهتر است که تاریخ مخلوط کردن مواد را ثبت کنید ؛ در صورت عدم نتایج مطلوب تاریخ تولید و احتمال انقضای آن می تواند به شما کمک کند .

محصولات تمیز کننده را جدا از مواد پخت و پز نگهداری کنید.چرا که ممکن است از آن در پخت و پز و یا شرب بحای مایعات و یا حتی آب به اشتباه استفاده نمایید .

تکنیک های تمیز کردن پنجره

به محلول شوینده تان کمی آمونیاک و یا سرکه اضافه کنید. برای اینکه شیشه ها شفاف تر شوند، می توانید از نشاسته ذرت نیز استفاده کنید الکل به محلول شوینده نه تنها شیشه ها را بدون گذاشتن خط و یا خطوطی تمیز می کند، بلکه باعث می شود که آنها زود خشک شوند. با استفاده از شیلنگ آب، شیشه پنجره را به خوبی مرطوب کنید. البته فشار آب باید ملایم باشد تا صدمه ای به شیشه نزند. با خیس کردن شیشه می توانید لکه های موجود روی شیشه را بدون خش انداختن تمیز کنید.البته برای صرفه جویی در آب می توانید با استفاده از اسفنج خیس روی لکه ها بمالید و آنها را با ملایمت پاک نمایید.

وقتی شیشه کاملا خیس شد، با استفاده از برس و یا اسفنج شیشه را تمیز کنید. شیشه را از قسمت داخل، به صورت افقی یا عمودی تمیز کنید و قسمت بیرونی را برعکس آن انجام دهید. بدین ترتیب متوجه رگه های به جا مانده حاصل از شستشو و یا لکه ها می شوید.پس از اینکه دو طرف شیشه را یکبار تمیز کردید، پس از خشک شدن شیشه، در صورت نیاز یکبار دیگر آن را برس بکشید.

با پارچه ای نرم و خشک، از بالای شیشه به پایین بکشید و شیشه را خشک کنید. شیشه را حتما با پارچه تمیز کنید. اگر شیشه، خودش خشک شود، به احتمال زیاد شاهد لکه های خشک شده آب به روی شیشه خواهید بود.

نکته: از کاغذ و یا رومه های باطله نیز می توانید برای خشک کردن شیشه استفاده کنید. حتی کاغذ روی شیشه مانند پارچه، پرزی باقی نمی گذارد.

روش تمیز کردن پنجره با سرکه

سرکه تقطیر شده، که به آن سرکه سفید هم گفته میشود، سرکه تقطیر شده، مخلوطی از آب و اسید استیک است ومیتوان از آن برای تمیز کردن، رفع بوی بد و میکروب زدایی در خانه ها استفاده کرد. بعلاوه، سرکه یک محصول طبیعی است و در صورت استنشاق یا خورده شدن، کاملا بی خطر میباشد. یکی از بهترین استفاده های سرکه در خانه تمیز کردن شیشه ها میباشد. پاک کردن شیشه ها با سرکه بسیارساده بوده و به مقدار کمی زمان و مواد اولیه نیاز دارد.

اطراف پنجره را برای تمیزکاری آماده سازید. مهم ترین اقدام این بخش، تمیز کردن قاب پنجره با استفاده از پارچه و کاغذ، برای پاک کردن گرد و غبار میباشد. اینکار باعث میشود زمانی که از سرکه برای پاک کردن شیشه استفاده میکنید گرد و غبار باعث خراب کردن کار شما نشود.

درصورتی که اشیاء کوچکی را در کنار پنجره نگهداری می کنید قبل از شروع به کار با سرکه آنها را جابجا کرده تا از خیس شدن توسط سرکه جلوگیری شود.

شیشه اسپری را از مخلوط آب و سرکه پر کنید. برای شیشه های کوچک، اسپری کردن سرکه به شیشه، راحت ترین و موثرترین روش است. از مخلوط مساوی آب و سرکه در شیشه استفاده کنید.

در صورت تمایل به پاک کردن لک های قویتر میتوانید از مقدار بیشتری از سرکه و در صورت تمایل به پاک کردن لک های معمولی و ساده از مقدار کمتری از سرکه در مخلوط استفاده کنید. ادامه مطلب.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها


شهدای معرفی شده در فانوس جزیره Jose پیام آگهی|سایت تبلیغاتی اصناف بازار،مشاغل و تولید محتوا صنفی Black Clover | شبدر سیاه پیشنهاد بهترین ها X and I النجم wesashop اولین مارکت